web designer - mainet.pl

Copyrights © 2022 centrum rehabilitacji kinesis - all rights reserved

Telefon & Email

  Pn - Pt : 8:00 - 20:00  

Godziny otwarcia:

  Sb : 8:00 - 13:00  

Znajdziesz nas w:

Obserwuj nas na:

skontaktuj się z nami

Imię
Nazwisko
Numer telefonu
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
polityka prywatnoci
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Regulaminem oraz Polityką Prywatności
dla celów świadczonych usług przez Centrum Rehabilitacji Kinesis
wyślij wiadomość
wyślij wiadomość
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Początek roku szkolnego, a zarazem dla większości koniec sezonu urlopowego, wiąże się z powrotem do pracy. Osoby, które mają siedzący tryb pracy, to spora grupa społeczeństwa. Należą do niej między innymi pracownicy biurowi, korporacyjni, nauczyciele, a także kierowcy. Dla nich wszystkich mamy kilka prostych ćwiczeń, które mogą przynieść ulgę. Gwarantujemy, że stosowane regularnie i połączone z profesjonalną fizjoterapią mogą zapobiegać problemom związanym z postawą i dolegliwościami układu szkieletowego, w tym odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa.

 

Oto obiecane ćwiczenia:

1. Koci grzbiet na krześle „Przyklej” plecy mocno do oparcia. Złap się obiema rękami „pod bokiem” i zacznij rotować miednicę, wypinając i chowając pośladki. Powtórz to ćwiczenie 15 razy.

 

2. Rozciąganie mięśnia czworobocznego. Złap prawą ręką lewe ucho, zegnij głowę w prawą stronę, jednocześnie opuszczając lewy bark. Pozostań nieruchomo w tej pozycji przez kilkanaście sekund, po czym powtórz 3 razy dla każdej ze stron.

Ćwiczenia przy biurku na kręgosłup

01 września 2022

3. Zgięcie i wyprost kręgosłupa piersiowego. Ćwiczenie rozpoczyna się z pozycji neutralnej (kręgosłup lędźwiowy prosty i przyklejony do krzesła). Zegnij głowę w przód. Kręgosłup piersiowy powinien “podążać” za nią. Ćwiczenie wykonuj tylko do momentu, w którym jesteś w stanie utrzymać kręgosłup lędźwiowy zablokowany w pozycji neutralnej.

 

Jeżeli dolegliwości związane z kręgosłupem okażą się większe, a praca w pozycji siedzącej uciążliwa to zapraszamy do naszego centrum rehabilitacji KINESIS na konsultację ze specjalistą i rehabilitację, która z pewnością przyniesie ulgę i pozwoli na swobodą pracę przed komputerem.

aktualności

umów wizytę do specjalisty

Centrum Rehabilitacji