Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Dietetyka

Dietetyk w Radzyminie

Żywienie jest jednym z głównych filarów zdrowia na każdej płaszczyźnie. Odpowiednia dieta dostarcza składników odżywczych – witamin i minerałów, od których zależą wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Co to oznacza w praktyce? W naszym centrum podchodzimy do kwestii zdrowia holistycznie, wierząc, że ludzkie ciało, umysł i duch są nierozdzielnymi elementami jednej całości. Nie można więc unikać chorób, prowadząc jednocześnie niezdrowy tryb życia. Równowaga i harmonia to z jednej strony farmakologiczne leczenie występujących dolegliwości, z drugiej dbanie o siebie za pomocą zdrowego, odżywczego jedzenia, aktywności fizycznej i efektywnego odpoczynku.

Konsultacja dietetyczna w Centrum Kinesis w Radzyminie

Profesjonalna konsultacja dietetyczna to okazja do analizy dotychczasowego sposobu odżywiania się i omówienia nawyków żywieniowych z dietetykiem. Specjalista na początku przeprowadza wywiad zdrowotny i żywieniowy. Dzięki temu może łatwiej zrozumieć Twoje potrzeby.

Chcesz zredukować wagę?

Trudno ci komponować posiłki ze względu na leczenie chorób?

A może borykasz się z nietolerancjami pokarmowymi lub alergiami, które skutecznie odbierają przyjemność z jedzenia?

Dietetyk w Radzyminie przygotuje dla Ciebie jadłospis, uwzględniając Twoje preferencje. Dzięki nowemu jadłospisowi możesz poznać zupełnie nowe przepisy, nowe smaki, a być może odkryć w sobie pasję do gotowania. Dietetycy korzystają z najnowszej wiedzy medycznej, tak by rekomendowane składniki posiłków dostarczały niezbędnych witamin, minerałów i pozostałych wartości odżywczych każdego dnia.

Indywidualne programy żywieniowe sprawdzą się nie tylko tym, którzy muszą zmienić dietę ze względu na choroby i dolegliwości. Jest to również sposób na urozmaicenie codziennych posiłków z gwarancją, że będą one zdrowe i smaczne. Chcesz przejść na dietę wegetariańską lub wegańską, bo ważny jest dla ciebie los zwierząt, ale trudno ci znaleźć proste przepisy na posiłki na cały dzień? A może skupiasz się na pracy na tyle, że nie masz czasu zadbać o zdrowe zamienniki fast-foodów Spotkaj się z dietetykiem i opowiedz mu o swoich oczekiwaniach i celach.

Nowe jadłospisy ustalane są na 4 tygodnie, po czym przeprowadzane są wizyty kontrolne, by skonsultować swoje oczekiwania, odczucia i rezultaty osiągnięte na nowej diecie. Wiele osób boi się konsultacji z dietetykiem, bo kojarzy im się ona z wieloma wyrzeczeniami żywieniowymi, trudem i koniecznością rezygnacji z ulubionych przekąsek. Współczesna dietetyka udowadnia jednak, że można żyć zdrowo i jednocześnie cieszyć się smakiem pysznych potraw.