Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Fizjoterapia

kompleksowe terapie

Terapia falą uderzeniową

Jest to terapia w której do wywołania odpowiedzi organizmu wykorzystywana jest fala akustyczna którą tworzy specjalna aparatura. Ciśnienie wytworzone przez aparat powoduje penetrację tkanki przez fale akustyczną a to powoduje szereg reakcji dzięki którym uzyskujemy efekt przeciwbólowy oraz przyspieszenie krążenia w miejscu zmienionym chorobowo oraz pobudzenie metabolizmu komórkowego rozumiane przez zwiększenie produkcji ATP oraz szybsze odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii.

Główne efekty terapii falą uderzeniową:

Najczęstsze zastosowania:

Przeciwwskazania:

Laser Wysokoenergetyczny

Jest to zabieg z zakresu światłolecznictwa z wykorzystaniem wiązki laserowej. Ten zabieg różni się od standardowej laseroterapii laserem biostymulacyjnym mocą szczytową. Dzięki temu zabieg jest dużo skuteczniejszy, dociera do głębszych warstw tkanek, a co najważniejsze skraca czas powrotu do zdrowia. Bardzo często efekt przeciwbólowy jest natychmiastowy i odczuwalny już po pierwszej terapii.

Terapia jest w pełni bezbolesna. Wiązka laserowa docierając do miejsca powodującego dolegliwości, przyspiesza metabolizm komórek, pomaga tworzyć nowe naczynia krwionośne oraz pobudza krążenie krwi i limfy, do tego ma bardzo silne oddziaływanie przeciwbólowe.

Główne wskazania do zabiegów laserem wysokoenergetycznym to:

Przeciwwskazania:

laseroterapia