Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa skupia się na pracy z osobami, które uprawiają sporty. Jest wsparciem zarówno dla amatorów, jak i zawodowców, którzy każdego dnia poświęcają długie godziny na przygotowania. Każdej z tych grup fizjoterapia sportowa ma wiele do zaoferowania.

Fizjoterapia sportowa – co warto o niej wiedzieć?

Profesjonalna fizjoterapia sportowa obejmuje działania mające na celu wspomaganie treningów, zwiększenie ich efektywności i optymalizację osiągnięć sportowych. To także działania zapobiegające występowaniu kontuzji i urazów oraz radzenie sobie z tymi, które już się pojawiły.

Fizjoterapia sportowa jest wyjątkowa z wielu powodów. Przede wszystkim nie jest to zwykła fizjoterapia, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy na temat trybu życia sportowca, a także znajomości reakcji ciała na regularny wysiłek. Konieczna jest także indywidualna diagnoza. Skuteczność tych działań zapewniają jedynie specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami.

Indywidualne podejście

Nasi doświadczeni fizjoterapeuci opracowują techniki i metody treningowe dostosowane do trybu życia każdego pacjenta.

W codziennej pracy pamiętamy, że dla osób uprawiających sport bardzo ważny jest czas. Przeprowadzamy szereg badań i analiz stanu zdrowia w celu wykrycia nieprawidłowości i likwidacji źródła problemu. Zdarza się np. że ból odczuwalny podczas biegania nie jest związany z niewłaściwie dobranymi butami czy niewystarczającym przygotowaniem, a np. niepoprawnym ustawieniem ciała. Umiejętność zwrócenia uwagi na takie kwestie to gwarancja lepszego, wydajniejszego i bezpieczniejszego treningu.

Nasi specjaliści analizują też inne aspekty ćwiczeń, włącznie z rozgrzewką, rozciąganiem i czasem poświęcanym na regenerację po treningach. To podstawy, które w pracy z pacjentami są bardzo ważne!

Fizjoterapia sportowa w Radzyminie – skorzystaj z oferty Centrum Rehabilitacji Kinesis

Fizjoterapia sportowa w Radzyminie przeprowadzana jest przez dyplomowanych profesjonalistów, którzy mają lata doświadczenia z pacjentami w różnym wieku, zajmujących się zróżnicowanymi dyscyplinami sportowymi i z różną intensywnością. Dzięki temu dbamy zarówno o pacjentów z dysfunkcjami, który powracają do zdrowia, jak i tych, którzy szukają sposobów na szybszą regenerację po treningu.

Skorzystaj z naszych usług, by:

  • przywrócić ciału pełną sprawność,
  • przygotować się do bardziej wymagających treningów,
  • wypracować dostosowaną do swojego ciała rutynę,
  • wspomóc regenerację po intensywnym treningu,
  • zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji,
  • zniwelować bóle kręgosłupa, stawów czy mięśni.
 

Nasi specjaliści także są gotowi na wyzwania. Skontaktuj się z nami, by przedstawić swoje oczekiwania!