Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Konsultacja fizjoterapeutyczna​

Centrum Rehabilitacji Kinesis w Radzyminie to miejsce, w którym skutecznie pomagamy pacjentom w walce z dolegliwościami związanymi z układem mięśniowo-szkieletowym. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Nasze metody terapii są skuteczne i bezpieczne, co potwierdza duża liczba zadowolonych pacjentów.

Konsultacja fizjoterapeutyczna – jaki jest jej cel?

Konsultacja fizjoterapeutyczna to pierwszy krok w procesie terapii. Na początku specjalista przeprowadza wywiad, w którym pacjent opisuje swoje dolegliwości oraz dotychczasowe schorzenia. Następnie przeprowadzana jest dokładna analiza stanu pacjenta, obejmująca badanie fizykalne oraz ewentualne badania dodatkowe. Na podstawie uzyskanych wyników fizjoterapeuta dobiera odpowiednią metodę terapii oraz ustala z pacjentem indywidualny plan leczenia.

W trakcie konsultacji fizjoterapeutycznej pacjent może otrzymać wiele cennych wskazówek dotyczących sposobu dbania o swoje zdrowie oraz przeciwdziałania dolegliwościom związanym z układem mięśniowo-szkieletowym. Fizjoterapeuta może zalecić ćwiczenia wzmacniające mięśnie, odpowiednią dietę, a także modyfikacje stylu życia.

Skorzystaj z konsultacji z fizjoterapeutą i popraw swój dobrostan!

Konsultacja fizjoterapeutyczna pozwala na skuteczną diagnozę i leczenie dolegliwości związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Dzięki konsultacji pacjent otrzymuje indywidualny plan terapii, który pozwala na skuteczne poprawienie stanu zdrowia oraz polepszenie jakości życia. Konsultacja fizjoterapeutyczna może być również wykorzystana w celach profilaktycznych, co pozwala na uniknięcie poważniejszych dolegliwości.

W Centrum Kinesis oferujemy konsultację indywidualną oraz łączoną. W czasie indywidualnej przez godzinę fizjoterapeuta pracuje z pacjentem poprzez różne techniki manualne. Podczas konsultacji łączonej pierwsze pół godziny przeznaczone jest na wykonywanie różnych technik manualnych, a następne pół godziny to ćwiczenia wykonywane pod okiem fizjoterapeuty.