Kinesiotaping zyskał na popularności w ciągu ostatnich lat. Wszystko za sprawą jego wysokiej skuteczności. Stosowanie specjalistycznych plastrów fizjoterapeutycznych skutecznie redukuje ból, a także pozwala pacjentom na powrót do pełnej sprawności niezależnie od wieku.
Plastry dynamiczne stosowane w terapii fizjoterapeutycznej nie są nasączane żadnymi lekami. Pożądane rezultaty w postaci działania przeciwbólowego oraz wspomagającego proces leczenia, osiąga się za sprawą ich działania sensorycznego. Fizjoterapeuta przykleja plastry o odpowiednich parametrach, w tym grubości, rozciągliwości i ciężaru w ściśle określony sposób. Tworzące się w ten sposób pofałdowania powierzchni zwiększają przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią, usprawniając procesy przepływy krwi i limfy, a także aktywując procesy samoleczenia.
Tym, co wyróżnia kinesiotaping jest pełne bezpieczeństwo. Zabiegi z wykorzystaniem plastrów dynamicznych mogą być stosowane nawet u dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży. Odpowiednio przeprowadzona terapia działa 24 godziny na dobę, przynosząc ulgę i aktywując procesy samoleczenia organizmu. Co szczególnie ważne, pierwsze efekty terapii zauważalne są już po kilku dniach stosowania plastrów dynamicznych i utrzymują się również po ich zdjęciu. Chcąc uzyskać najlepsze rezultaty, warto stosować kinesiotaping, jak dopełnienie innych metod fizjoterapeutycznych. Taping stosujemy np. po przeprowadzeniu masażu Kobido – dzięki temu można zmaksymalizować efekt poprawy owalu twarzy i sprawić, że efekt napiętej i wygładzonej skóry utrzyma się dłużej.