Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Usługi ortopedyczne

Usługi ortopedyczne z wykorzystaniem USG

Ortopedia to nauka, która zajmuje się narządami ruchu, do których zaliczyć możemy szkielet, kości, mięśnie i stawy. Niestety te części ciała ulegają często urazom. Na różnorakie uszkodzenia układu szkieletowego podatni są nie tylko sportowcy i pracownicy fizyczni, ale także osoby prowadzące siedzący tryb życia, takie jak pracownicy biurowi czy emeryci. W centrum Kinesis dostępne są usługi ortopedyczne z wykorzystaniem USG, w tym USG preluksacyjnego oraz iniekcji dostawowych (pod ścisłą kontrolą obrazu z USG), które pomogą Ci zwalczyć problemy natury ortopedycznej.

Badanie USG

Badanie USG, czyli ultrasonografem, polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych w celu uzyskania przekrojowego obrazu badanych tkanek. Zabieg ten ma szerokie zastosowanie szczególnie w medycynie, ponieważ pozwala na zobaczenie nawet małych schorzeń i zmian w organizmie człowieka, a do tego nie prowadzi do powikłań i nie stanowi dla badanego zagrożenia.

USG preluksacyjne

USG preluksacyjne to szczególny rodzaj badania USG, który dotyczy dzieci we wczesnym okresie życia. Poddane USG zostają biodra dziecka, co ma za zadanie wykluczyć ewentualne wrodzone wady stawów biodrowych. Badanie standardowo wykonujemy trzy razy w ciągu pierwszego roku życia dziecka: do 8 tygodnia po narodzinach (lub szybciej, jeśli w czasie ciąży miało miejsce ułożenie miednicowe), w 3 miesiącu życia oraz ostatnie w momencie, kiedy dziecko zaczyna chodzić. 

Iniekcje dostawowe (pod kontrolą USG)

W centrum Kinesis możliwe są też badania i leczenie stawów. Stawy to swoiste zawiasy łączące co najmniej dwie kości, pozwalające na ich płynny i bezproblemowy ruch. Są one narażone na różne choroby i uszkodzenia np. zapalenia i przeciążenia. Iniekcje dostawowe pomagają w takich przypadłościach, ponieważ dostarczają określone środki lecznicze prosto do stawu dotkniętego daną dolegliwością. W naszej praktyce wykorzystujemy w trakcie iniekcji obraz z USG, który pozwala na precyzyjne dostarczenie leku do chorego miejsca.

Zalety korzystania z usług ortopedycznych z USG w centrum Kinesis

  • Oferta obejmuje nie tylko standardowe badanie USG, ale także USG preluksacyjne oraz kontrolę USG podczas zabiegu iniekcji dostawowych.
  • Iniekcje dostawowe pod ścisłą kontrolą USG sprawiają, że zabieg jest pewny i bezpieczny.
  • Zabiegi USG są przeprowadzane w sposób bezbolesny.