Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Tlenoterapia

Tlenoterapia Hiperbaryczna

Jest to zabieg w trakcie którego dostarczamy czysty tlen w warunkach zwiększonego ciśnienia (zwykle 3 krótkość ciśnienia atmosferycznego), wykonywany w specjalnie zaprojektowanej do tego komorze hiperbarycznej. Jest to terapia nieinwazyjna, zupełnie bezbolesna która znacząco zwiększa potencjał do gojenia naszego organizmu. 

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej przyspiesza regenerację, poprzez zwiększenie wysycenia hemoglobiny i osocza tlenem, a także do ośmiu razy zwiększa ilość komórek macierzystych. Poprzez zwiększenie ilości krążącego tlenu poprawia się również proces oddychania komórkowego i wytwarzania waluty energetycznej naszych komórek czyli ATP.

Stymulowany jest proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych dodatkowo zwiększający ukrwienie tkanek i przyspieszający regenerację.

Tlenoterapia hiperbaryczna stosowana jest w bardzo wielu schorzeniach:

Tlenoterapia

Przeciwwskazania:

Ciekawostka!

Wiele gwiazd sportu regularnie korzysta z tlenoterapii, dzięki której mogą trenować dłużej i intensywniej, a co za tym idzie osiągać jeszcze lepsze wyniki. Dlatego tlenoterapia nazywana jest często legalnym dopingiem. Korzystają z niej takie gwiazdy jak:

Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Grzegorz Krychowiak, Michael Phelps, Novak Djokovic, Tiger Woods, David Beckham, Agnieszka Radwańska, Lebron James czy Daniel Cormier.