Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Psychoterapia

Psychoterapia w Radzyminie

Troska o zdrowie nie kończy się na dbaniu o dobrostan fizyczny. Centrum Rehabilitacji Kinesis Radzymin podchodzi do tego zagadnienia holistycznie – by człowiek faktycznie mógł określić się mianem zdrowego, musi poświęcić dużą uwagę również swojej psychice. Niestety, wiele osób borykających się z problemami w tej sferze wciąż boi się zwrócić po pomoc. To błąd, ponieważ psychoterapia jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych oraz rozwiązywania trudności emocjonalnych o udowodnionej naukowo skuteczności. Systematyczne spotkania z terapeutą mogą znacznie poprawić jakość życia. Istnieją różne nurty psychoterapii – w Centrum Kinesis proponujemy terapię w nurcie psychodynamicznym. Oferta kierowana jest do dorosłych, młodzieży i dzieci od 7. roku życia..

Psychoterapia – dlaczego warto skorzystać?

Psychoterapia opiera się na obnażaniu nieuświadomionych mechanizmów, a następnie na oswojeniu ich i zmianie. W trakcie procesu następuje konfrontacja z trudnymi doświadczeniami, które są analizowane wspólnie z terapeutą. W taki sposób leczone są dysfunkcyjne przekonania i zachowania. Sesje umożliwiają przepracowanie trudnych emocji nie tylko dzięki racjonalnej dyskusji i wymianie informacji, lecz także poprzez przeżywanie ich w bezpiecznym otoczeniu. Spotkania przebiegają w atmosferze akceptacji, co sprawia, że osoba decydująca się na psychoterapię łatwiej się otwiera, czuje się pewniej, docierając do swoich emocji i zaczyna zastanawiać się nad nimi w różnych perspektywach. Specjalista może stosować różnego rodzaju techniki terapeutyczne. Warto pamiętać, że psychoterapia nie kończy się w momencie opuszczenia gabinetu. By przyniosła ona efekty, nie można zapomnieć o pracy własnej w czasie pomiędzy sesjami, opartej na wskazówkach otrzymanych od terapeuty.

Na czym polega nurt psychodynamiczny?

Nurt psychodynamiczny zakłada, że wiele objawów ze strony psychiki ma swoje źródło w nieuświadomionych uczuciach i potrzebach człowieka. Człowiek wypiera trudności na zasadzie stosowania mechanizmów obronnych. Przeżycia te szukają wtedy ujścia w inny sposób, co odbija się na psychice. Psychoterapia psychodynamiczna umożliwia wyzbycie się nadmiaru mechanizmów obronnych, nazwanie i wyrażenie w bezpieczny sposób emocji, które do tej pory pozostawały niezauważone i nienazwane. Ten nurt jest ukierunkowany na poznanie i zrozumienie konfliktów wewnętrznych.

Jeśli czujesz, że Twoje problemy Cię przerastają, nie zwlekaj dłużej – umów się na konsultację psychoterapeutyczną w Radzyminie już dziś i daj sobie szansę na odzyskanie poczucia radości z życia.