Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Trening funkcjonalny z fizjoterapeutą

Trening funkcjonalny

Zadaniem treningu funkcjonalnego jest wsparcie dla mięśni oraz poprawa koordynacji i stabilizacji organizmu, szczególnie podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Dzięki temu zwiększa się wytrzymałość, efektywność, ustępują również bóle napięciowe i inne codzienne dolegliwości. Trening funkcjonalny powinien być dostosowany do indywidualnych możliwości i stanu zdrowia, dlatego najlepsze efekty przynosi pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty.

Trening funkcjonalny z fizjoterapeutą – zalety

Specjalista dopasuje konkretny plan treningowy, wykorzystując narzędzia takie jak piłki do ćwiczeń, hantle, stepy lub specjalne taśmy. Będzie również czuwał nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń, co jest bardzo ważne, by dodatkowo nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Trening funkcjonalny z fizjoterapeutą jest dedykowany wszystkim, którzy chcą wrócić do pełnej sprawności np. po urazach, złamaniach, operacjach i innych zdarzeniach, które pogorszyły kondycję i ogólną sprawność fizyczną. Zapisać mogą się również osoby pragnące wypracować prawidłowe wzorce ruchu – te są niezmiernie ważne w korygowaniu wad postawy, problemów ze stawami czy kończynami.

Trening funkcjonalny z fizjoterapeutą w Centrum Rehabilitacji Kinesis w Radzyminie

Intensywność treningów jest rozwijana stopniowo, a wszystko kontroluje profesjonalista. Rozpisanie planu treningu jest poprzedzone dokładnym wywiadem, analizą stanu zdrowia i indywidualnej kondycji ciała. Nie ma więc obaw, że taka aktywność fizyczna będzie powodowała przeciążenie, a nawet ból. Fizjoterapeuta jest specjalistą w zakresie przywracania sprawności ruchowej, a jego metody opierają się na oficjalnych wynikach badań i zaleceniach nowoczesnej medycyny.

Zapisz się na trening funkcjonalny z fizjoterapeutą, by wreszcie uwolnić od uporczywego bólu przy prostych codziennych czynnościach, wzmocnić wytrzymałość mięśni całego ciała, odzyskać siłę i wydolność oraz zmniejszyć ryzyko występowania kontuzji w przyszłości. Systematyczne ćwiczenia to klucz do doskonałej sprawności mimo upływu lat, dobrego zdrowia i pozytywnej energii każdego dnia.