Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Trening medyczny z fizjoterapeutą

Trening medyczny

Trening medyczny z fizjoterapeutą to propozycja dla wielu osób: profesjonalnych sportowców, którzy doznali urazów, osób po poważnych urazach, które zbliżają się do końca okresu rehabilitacji i potrzebują pomocy w powrocie do pełnej sprawności i powrotu do formy sprzed wypadku, i nie tylko. Skorzystać z niego może każdy. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, trening medyczny pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty pozwala szybko zauważyć pozytywne efekty ćwiczeń i w niedługim czasie przynosi poprawę samopoczucia i funkcjonowania układu ruchu.

Kiedy wprowadza się trening medyczny z fizjoterapeutą?

Trening medyczny najlepiej wprowadzić w końcowej fazie rehabilitacji, po całkowitym ustąpieniu bólu i przywróceniu odpowiedniego zakresu ruchu w stawach istniejących w obrębie obszaru poddawanego rehabilitacji. Nadzorowany jest on przez fizjoterapeutę z bogatym doświadczeniem i prowadzony stopniowo. W pierwszej kolejności wprowadza się izolowane ćwiczenia o małym obciążeniu i niewielkiej prędkości ruchu. Następnie, w miarę postępów, przechodzi się do bardziej zaawansowanych technik. 

Trening medyczny z fizjoterapeutą to propozycja nie tylko dla sportowców i osób po urazach. Wspomoże on także korektę wad postawy, zwłaszcza u osób, u których dolegliwości spowodowane są faktem, że część mięśni jest osłabiona, a inne są przykurczone. Skorzystać z niego mogą także osoby, które na co dzień mają ograniczoną możliwość ruchu, na przykład z racji wykonywanej pracy, lub też zmagają się z ociężałością i ospałością.  

Najważniejsze cele treningu medycznego z fizjoterapeutą

Trening medyczny z fizjoterapeutą dąży do kilku konkretnych celów. Przede wszystkim niezwykle istotne jest zminimalizowanie dysproporcji między kończynami, przeniesienie efektów ćwiczeń na docelową dyscyplinę, a także aktywizacja mięśni agonistycznych i antagonistycznych. Celem treningu jest także umożliwienie bezpiecznego powrotu do normalnego funkcjonowania osobom po poważnych urazach, a także operacjach. Trening medyczny każdorazowo prowadzony jest bardzo indywidualnie – specjalista diagnozuje potrzeby pacjenta i tak przeprowadza trening, by w jak najszybszym czasie osiągnąć spodziewane rezultaty.

Zachęcamy do skorzystania z oferty treningu medycznego w Centrum Rehabilitacji Kinesis w Radzyminie. Nasi specjaliści udzielą Ci kompleksowego wsparcia i pomogą odzyskać sprawność.