Kinesis – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii w Radzyminie

Trening siłowy z fizjoterapeutą

Trening siłowy

Trening siłowy jest procesem, podczas którego poddaje się organizm stopniowo rosnącemu obciążeniu w celu jego adaptacji. Dbając o systematyczność można spodziewać się zwiększenia siły, co wpłynie pozytywnie na wiele układów w ciele oraz wesprze utrzymanie prawidłowej masy ciała. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na trening siłowy z fizjoterapeutą w centrum rehabilitacji.

Na czym polega trening siłowy z fizjoterapeutą?

Trening siłowy jest narzędziem umożliwiającym pracę z własnym ciałem. Pomaga w zachowaniu pięknej sylwetki, co przekłada się na poprawę samopoczucia i wzrost pewności siebie. Zwiększenie siły ułatwia codzienne funkcjonowanie oraz zwiększa odporność na kontuzje. Korzyści odczują wszystkie układy w organizmie, m.in. układ kostny, krwionośny i hormonalny. Dzięki wsparciu fizjoterapeuty wypracujesz prawidłową technikę. Samodzielne wykonywanie treningu siłowego w niewłaściwy sposób może poważnie odbić się na zdrowiu i przynieść efekty odwrotne do zamierzonych. Właśnie dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego centrum rehabilitacji.

Trening siłowy dla osób na różnych poziomach zaawansowania

Trening siłowy z fizjoterapeutą przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. W przypadku początkujących trenerzy skupiają się przede wszystkim na przekazaniu informacji na temat poprawnej techniki ćwiczeń, wykonywania rozgrzewki i bezpiecznego wykonywania ruchów. Na początku przygody konieczne jest też ustalenie celów treningów oraz ich częstotliwości. Na trening siłowy z fizjoterapeutą mogą zgłosić się także doświadczone osoby, które miały do czynienia z podobną aktywnością w przeszłości i szukają kogoś, kto pomoże im w dalszym rozwoju. Fizjoterapeuta zadba o to, by ćwiczenia nie były nudne, przekaże wiedzę dotyczącą regeneracji i zapobiegania kontuzjom. Jeśli zależy Ci więc na zwiększeniu siły i ogólnej poprawie samopoczucia, nie czekaj, tylko zgłoś się do centrum rehabilitacji.