web designer - mainet.pl

Copyrights © 2022 centrum rehabilitacji kinesis - all rights reserved

Telefon & Email

  Pn - Pt : 8:00 - 20:00  

Godziny otwarcia:

  Sb : 8:00 - 13:00  

Znajdziesz nas w:

Obserwuj nas na:

skontaktuj się z nami

Imię
Nazwisko
Numer telefonu
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
polityka prywatnoci
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Regulaminem oraz Polityką Prywatności
dla celów świadczonych usług przez Centrum Rehabilitacji Kinesis
wyślij wiadomość
wyślij wiadomość
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Więzadło krzyżowe przednie (ACL) jest najczęściej uszkadzaną struktura w stawie kolanowym. Najczęściej zerwaniu ACL towarzyszą uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej oraz naderwanie więzadła pobocznego piszczelowego, co razem znacząco zmniejsza stabilność stawu kolanowego.

 

Przez wiele lat był to uraz w przypadku którego uważano, że konieczny jest zabieg rekonstrukcji więzadła. Ostatnio obserwuje się dużo badań które wskazują na to, że odzyskanie stabilności kolana można uzyskać za pomocą dobrze prowadzonej fizjoterapii. 

 

Składa się na nią szereg technik manualnych oraz trening siłowy przywracający siłę mięśniową. 

 

Terapia w przypadku zerwania ACL i próby jego leczenia zachowawczego jak i po rekonstrukcji więzadła jest procesem długim, który wymaga ścisłej współpracy Pacjenta i Terapeuty. W obu przypadkach fizjoterapia daje możliwość powrotu do pełnej sprawności i uprawiania sportu.

Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

30 sierpnia 2022

Dzięki ścisłej współpracy z fizjoterapeutą powrót do pełnej sprawności może nastąpić już nawet po kilku miesiącach. Rehabilitację po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego możemy podzielić na kilka etapów:

 

ETAP 1 - Okres rekonwalescencji       ETAP 2 - Rozszerzenie zakresu ruchu       ETAP 3 - Uzyskanie pełnego zakresu ruchu       ETAP 4 - Powrót do pełnej sprawności

 

Zapraszamy do naszego Centrum Rehabilitacji K-I-N-E-S-I-S w którym przy współpracy z najlepszymi specjalistami i sprawnie i szybko będziecie mogli przejść od etapu 1 do etapu 4. A może nawet obędzie się bez konieczności zabiegu rekonstrukcji ACL. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego a niezwłocznie odezwiemy się i ustalimy dogodny termin wizyty.

aktualności

umów wizytę do specjalisty

Centrum Rehabilitacji